آشنایی با انواع دوربین های مداربسته

اینکه چه مقدار سرمایه برای خرید دوربین مداربسته در اختیار دارید و به چه دلیل قصد نصب دوربین مداربسته را دارید، در انتخاب نوع دوربین تاثیر فراوانی دارد. در صورتی که قصد خرید دوربین مداربسته برای منزل و یا محل کار خود را دارید در این مقاله با تیم مودرا همراه باشید.

انواع دوربین مداربسته:

  • دوربین مداربسته دام
  • دوربین مداربسته بولت
  • دوربین مداربسته اسپید دام
  • دوربین مداربسته وریفوکال
  • دوربین مداربسته آنالوگ

 

معرفی دوربین مداربسته دام Dome

دوربین مداربسته دام Dome به نوعی از دوربین های مداربسته گفته می شود که دارای ظاهری گنبدی شکل می باشند و دلیل نام گذاری این دوربین های مداربسته دام به همین دلیل می باشد. 

دوربین های مداربسته دام هم به صورت آنالوگ و هم به صورت تحت شبکه تولید و عرضه بازار می شوند. این نوع از دوربین ها از کیفیت 2 مگاپیکسل تا 12 مگاپیکسل تولید می شوند و برحسب نیاز استفاده کننده می توان گفت که از چه نوعی استفاده کرد. هر چه کیفیت دوربین مداربسته دام شما بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. بدین ترتیب باید ابتدا نیاز سنجی انجام شود، سپس برحسب نیاز شما دوربین شما انتخاب شود.

آشنایی با انواع دوربین های مداربسته

دوربین های مداربسته دام از قابلیت دید در شب نیز برخوردار هستند. از دوربین های مداربسته دام به دلیل بدنه پلاستیکی بیشتر در محیط های داخلی همانند فروشگاه ها، منازل مسکونی، ادارات و هتل ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از دوربین های دام دارای لنز ثابت می باشد که امکان زوم در آنها وجود ندارد. بعضی دیگر از این دوربین ها دارای لنز وریفوکال هستند که امکان زوم را برای این نوع دوربین ها فراهم کرده است.

برخی از دوربین های دام در فروشگاه مودرا:

 

معرفی دوربین بولت BULLET

اگربخواهیم معنای بولت BULLET را در دوربین های مداربسته بدانیم، به معنای بولت و یا همان گلوله خواهیم رسید. دلیل این مدل نام گذاری به دلیل شکل استوانه ای شکل این مدل از دوربین های مداربسته می باشد. دوربین های مداربسته بولت طوری طراحی شده اند که به راحتی حتی توسط خود خریدار قابل نصب می باشند.

طراحی این دوربین ها به نحویی می باشد که بیشتر برروی دیوار قابل اجرا و نصب می باشد، البته در صورت نیاز و در شرایط استسنایی بر روی سقف نیز قابل نصب می باشد. تمامی دوربین های بولت دارای قابلیت دید در شب می باشند و به همین دلیل است که می توان از این دوربین ها در محیط هایی که در تاریکی کامل هستند استفاده کرد.

آشنایی با انواع دوربین های مداربسته

از سه نوع لنز مختلف برای این نوع از دوربین ها استفاده می شود. لنز ثابت، موتورایز و وریفوکال انواع این لنزها به شمار می روند. لنزهای ثابت، هیچ گونه تغییر زاویه و زوم را برای مصرف کننده به وجود نمی آورند. اما لنزهای وریفوکال به راحتی تغییر زاویه و زوم را انجام می دهند. در لنزهای موتورایز یک موتور برای تغییر زاویه و زوم از راه دور تعبیه شده است. دوربین مداربسته بولت از 1 مگاپیکسل تا 12 مگاپیکسل طراحی و تولید می شود که باید بر اساس نیاز خود نمونه مناسب را انتخاب کرد. در میان برندهای تولید کننده این نوع دوربین هم باید به برند های  هایک ویژن  و تی وی تی اشاره کرده که نیمی از بازار جهانی را به خود اختصاص داده اند.

برخی از دوربین‌های مداربسته بولت در فروشگاه مودرا:

 

معرفی دوربین مداربسته اسپید دام

گفتنی است که دوربین های مداربسته اسپید دام جزو پیشرفته ترین دوربین های مداربسته در بازار دوربین های مداربسته می باشند. دوربین مداربسته اسپید دام از قابلیت چرخش در جهت های مختلف برخوردار می باشد. اگر بخواهیم از دیگر ویژگی های دوربین مداربسته صحبت کنیم می توانیم به ویژگی های زوم دیجیتال و تی وی تیبا بهترین کیفیت قابل امکان اشاره کنیم

ناگفته نماند که دوربین های مداربسته اسپید دام بیشتر برای محیط باز استفاده می شوند و کارایی آن ها برای محیط های باز می باشد. با توجه به کیفیت بالا برای نمایش پلاک خودرو از راه دور، معمولا برای کنترل ترافیک و سایر موارد در نقاط مختلف شهرها این دوربین ها نصب می شوند.

 

دوربین مداربسته وریفوکال (Varifocal)

دوربین های مداربسته وریفوکال از قابلیت لنز متغییر برخوردار هستند. واژه وریفوکال در زبان فارسی به معنی چند کانونی و یا چند بعدی می باشد و معمولا در جاهایی که به دقت بیشتری نیاز دارد مانند صندوقهای فروشگاهی یا تشخیص چهره ویا برای خواندن پلاک اتومبیل از دوربین های مداربسته وریفوکال استفاده می شود.

در دوربینهای مداربسته وریفوکال و یا varifocal از لنزهای مختلفی استفاده می شود که اگر بخواهیم به رایج ترین این لنزها اشاره کنیم می توانیم به 2.8 به 12 و یا 4 به 9 اشاره کرد

دوربینهای مدار بسته وری فوکال(Varifocal)  میتواند شامل تمام دسته بندی دوربینها شود مانند دام- بالت- AHD- IP- باکس – انالوگ خلاصه که همه نوع دوربینی میتواند شامل لنز وری فوکال باشد دوربینهای مداربسته وریفوکال نسبت به دوربینهای با لنز فیکس از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

آشنایی با انواع دوربین های مداربسته

 

دوربین مداربسته آنالوگ Analog CCTV

دوربینهای مداربسته آنالوگ از سیستم ساده وغیر پیچیده ای برخوردارمی باشند که به علت سادگی نصب و قیمت ارزان آن از متداولترین دوربینهای مداربسته موجود در بازار هستند در سیستم های دوربین های مداربسته آنالوگ اطلاعات تصویری و یا سیگنالها به صورت Analog  وبا سرعت پاین ارسال میگردد راه ارتبات دوربین مداربسته آنالوگ با DVR کابل کواکسیال است که برای آن بهتر است از کابل ( RG 75 اهم ) استفاده شود.

 

در مورد محصولات سوالی دارید؟ از طریق واتس آپ سوال خود را با ما در میان بگذارید.

پشتیبانی واتس آپ
Close and go back to page
  • Title

دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) مخفف کلمه لاتین Internet  Protocol camera است که انتقال داده را بر بستر شبکه انجام می‌دهد به ‌طور کلی دوربین‌هایی که از اینترنت ...

آشنایی با انواع دوربین های مداربسته

اینکه چه مقدار سرمایه برای خرید دوربین مداربسته در اختیار دارید و به چه دلیل قصد نصب دوربین مداربسته را دارید، در انتخاب نوع دوربین تاثیر فراوانی دارد. در ...

در این مقاله از وبلاگ مودرا قصد داریم برای شما درباره قابلیت صدای دو طرفه و قابلیت چرخش در دوربین های مداربسته صحبت کنیم.

آشنایی با قابلیت چرخش در دوربین های ...

دوربین مداربسته تحت شبکه چیست ؟

دوربین مداربسته تحت شبکه را به نام های زیادی از جمله دوربین های شبکه ای، وب کم و دوربین های پروتکل اینترنتی می‌شناسند. دوربین ...

تفاوت مودم و روتر

در این مقاله از سایت مودرا به تفاوت مودم و روتر خوایم پرداخت. با ما همراه باشید.

مودم چیست و چه کاربردی برای ما دارد؟

مودم در زبان انگلیسی مخفف دو کله ی ...

بسیاری از افراد با سوال جاروبرقی رباتیک چیست بارها مواجه شده اند اما شاید پاسخ مناسبی برای آن پیدا نکرده اند باشند. جاروبرقی رباتیک و یا جاروبرقی هوشمند طی سال ...

Load More